(Видео) ОВА ГО ИМА САМО ВО РУСИЈА! Паднал од трети кат на клупа и заминал како – ништо да не било!

На социјалните мрежи кружи видео од рускиот град Салават, кое слободно можеме да го класифицираме во категоријата „верувале или не“.

Имено на видеото е прикажан моменто кога непознат маж паѓа од третиот кат на зграда директно на клупа, а потоа станува и си оди како ништо да не се случило.

Според очевидци, насилниот пад на грбот не влијаел на неговата состојба, освен што испуштил „див крик“.

Неколку часа подоцна, според каналот Телеграм База, истиот човек повторно бил виден во областа.

Се тврди дека тој не изгледал повреден, туку наводно бил под дејство на алкохол.

https://x.com/odikov/status/1796764388184952968

Пронајдете не на следниве мрежи: