Видео од апсењето пред Зебра

Loading...

Полицијата пондесе кривична пријава за Љ.С.(62), инспектор во УЈП, кој се сомничи дека од сопственик на угостителски објект, побарал и примил поткуп во износ од 5.000 евра. Во вршењето на кривичното дело му помогнале З.К.(60) и нејзиниот сопруг Љ.К.(63) двајцата од Скопје, ангажирани како сметководители од оштетената страна.
„Пријавениот во својство на службено лице, даночен инспектор, вработен во Управа за јавни приходи – Регионална дирекција Скопје, со намера да се стекне со противправна имотна корист, од крајот на јуни годинава до почетокот на ноември, помогнат од сметководителите, во неколку наврати побарал, а на 05.11.2018 примил поткуп во износ од 5.000 евра, од А.С., во замена за тоа угостителскиот објект на А.С., лоциран во ГТЦ, да не плати поголема сума на пари која наводно ја должела кон УЈП“, стои во полициското соопштение.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...