ВИДЕО ОД СОБОРУВАЊЕ НА РУСКИ ДРОН! Погледнете го неверојатното видео од борбата на киевските полицајци со ДРОНОТ!

Се појави видео од украинските полицајци како соборуваат руски камиказе дрон на мост во Киев!

ВИДЕО ОД СОБОРУВАЊЕ НА РУСКИ ДРОН! Погледнете го неверојатното видео од борбата на киевските полицајци со ДРОНОТ!

Рано утринава повторно е нападнат Киев, главниот град на Украина. Овој пат главниот град на Украина се најде на удар на руски камикази беспилотни летала.

Британската агенција „Ројтерс“ објави дека нападот го извршиле беспилотни летала – камикази, повикувајќи се на изјавата на Андриј Јермак, шефот на кабинетот на украинскиот претседател.

ВИДЕО ОД СОБОРУВАЊЕ НА РУСКИ ДРОН! Погледнете го неверојатното видео од борбата на киевските полицајци со ДРОНОТ!

Се појавија најновите снимки од тепачката во Киев, на кои се гледа како полицијата скока од возила на мост и пука во беспилотни летала. Полицајците во еден момент успеале да го соборат дронот и тој бил соборен на неколку метри од нив.

Ова видео го објави Антон Герашченко, советник на министерот за внатрешни работи на Украина.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.