ВИДЕО | Полицијата добила дојава за безживотно тело во езерото, а потоа дошло до пресврт: „Плачам од смеење“

Очевидци изјавиле дека тој со часови лебдел на површината на водатаПолицајците од индиската држава Телангана добиле пријава за „безживотно тело во езеро“, во областа Ханумаконда и веднаш реагирале.На лице место забележале маж без кошула, кој со часови лебдел на површината и веднаш се посомневале дека се работи за работник од блискиот каменолом.Брзата помош одговорила на повикот, а била донесена одлука неподвижното тело да се извлече од водата, пренесува Times Now News.На видеото гледаме како обезбедувачот се обидува да стигне до телото, а потоа следел шокот.Зашеметениот човек се разбудил и излегол на брегот!
Drunk Man Mistaken for Dead, Found Alive in Hanumakonda PondResidents of Reddypuram Kovelakunta in Hanumakonda were taken aback today after discovering what they initially believed to be a dead body floating in the local pond. The man, later identified as a quarry worker from… pic.twitter.com/3koRv6iCai— Sudhakar Udumula (@sudhakarudumula) June 10, 2024
Неименуваниот маж навистина работи во каменолом и решил да го „освежи своето тело“ во езерото. Во меѓувреме, тој заспал.Урнебесното видео брзо стана вирално, а многу корисници оставија хумористични коментари.„Го гледам петти пат и плачам од смеа“, напиша едно лице, додека друго продолжи: „Ова изгледа како сцена од филм“.

Пронајдете не на следниве мрежи: