Видео рецепт: Густа чорба од тиквичка и морков

Состојки
1 тиквичка
2 моркова
1 рака просо
1 лажица брашно
1 коцка за супа од зеленчук
2 л. вода
200 мл. павлака
1 јајце
лимон по вкус
сол, бибер и маслиново масло
За ПРИЛОГ ќе ви треба:
малку леб
маслиново масло
малку лук
малку магдонос

Денес ќе готвиме заедно со Надица, готвач член на нашата веб-страница. Надица ќе подготви еден од нејзините најпопуларни рецепти, Густа чорба од тиквичка и морков .
Брза домашна чорба со тиквички и морков, со прелив од павлака и јајце. Сервирана со брускети со лук и магдонос.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.