Видео рецепт: Модар патлиџан со тестенини и пилешко

Loading...

Состојки
2 парчиња свински стек
4 модри патлиџани
250 гр. ситни макарони
1 китка магдонос
180 мл. павлака за готвење
6 јајца
малку лук
мускатно оревче

loading...