Видео: Рибља Чорба со нов спот

Loading...

Легендарниот рок бенд „Рибља Чорба” премиерно го претстави својот видео спот за песната „Ужасно ми недостига”. Оваа песна била наменета за албумот на Цеца, но таа на крајот се нашла на новото музичко остварување на популарниот бенд.
– Спотот за песната “Ужасно ми недостига” е снимен во дворецот Дунџерски, кој бил еден од најбогатите Срби, рекол за Телеграф пеачот на групата Бора Џорџевиќ.
„Рибља Чорба”, на 23 март ќе одржи голем концерт во големата „Комбанк Арена“, а во средината на јули бендот ќе свири во Русија на церемонија по повод 70 години од ослободување на СталинградЛегендарниот рок бенд „Рибља Чорба” премиерно го претстави својот видео спот за песната „Ужасно ми н

loading...