Видео: Руни трчаше по автобусот на Челзи

Веројатно се сеќавате на виетнамецот кој трчаше по автобусот на Арсенал, па потоа ја имаше честа да биде дел од клубскиот автобус на лондонскиот клуб и да ја има привилегијата да биде заедно со големите фудбалски ѕвезди на овој тим, епа, еве го и Вејн Руни, тој трчаше по автобусот на Челзи, а фудбалерите на овој тим извикуваа „Ангажирајте го, ангажирајте го…“, иновативна шега, зарем не? 🙂

Пронајдете не на следниве мрежи: