ВИДЕО: Сакаше да јава метла како вештерка, но заборави на гравитацијата

Оваа симпатична жена од Англија изгледа планирала да стане суперѕвезда на социјалните мрежи. И успеа во тоа, но не на некој позитивен, туку на урнебесен начин.
Нејзината цел, ако ја сфативме добро, беше да направи трик како да лета со метла, поставена на ќебе. Качена на столче сакаше да изгледа како да лета како вештерките. Но, жената има некој килограм повеќе, а плус заборави на гравитацијата!
Жената падна на грб, но сепак нема поголеми повреди, таа го издржа овој неуспешен лет со насмевка на лицето.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.