Видео: Секси атлетичарка се прослави по заводливото загревање

Австралиската атлетичарка Мишел Јенки одушеви со брзината, но и со убавината.
Австралијанката на Светското јуниорско првенство во Барселона убедливо победила на 100 метри со пречки, но воодушевила и со своето загревање за настапот. Нејзиното играње многумина го прогласија за секси, па оваа 19-годишна девојка стана многу позната не само заради победата во финалето.
Нејзината насмевка едноставно не остава никого рамнодушен, а дефинитивно ова ќе и помогне и во пронаоѓањето спонзори кои обожуваат спортистки кои знаат да се забавуваат со публиката.
Мишел Јенки многу брзо стана ѕвезда и заштитен знак на Sports Illustrated Swimsuit.
 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смееда се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Австралиската атлетичарка Мишел Јенки одушеви со брзината, но и со убавината.

Пронајдете не на следниве мрежи: