Видео снимено од полициска страна од ескалацијата на вчерашните протести

Мвр денеска на својот твитер профил објави видео од „другата страна“, веројатно за да се види како тоа изгледало низ нивен објектив.

Вчера беа повредени 47 полицајци од кои неколку потешко. Кон Собранието се гаѓаше со се што беше при рака. Погледајте:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.