(Видео) Хрват си ги фати прстите со гепекот поставувајќи го албанското знаме

Денеска во 15:00 часот се игра натпреварот од второто коло помеѓу Албанија и Хрватска на Европското првенство во фудбал. Навивачите на Хрватска и Албанија пријателски се однесуваат едни со други и мечот се очекува да помине во пријателска атмосфера иако фудбалерите на теренот се очекува да дадат се од себе за да победат.

Но при еден чин на покажување на меѓусебна почит се случи и немил настан кога хрватски навивачи се обиде да го постави албанското знаме на својата кола.

Имено при поставувањето на знамето тој си ги фати прстите со гепекот на својот автомобил.

Погледнете:

Пронајдете не на следниве мрежи: