Видео: Џастин го објави спотот за „Mirrors“

Loading...

Џастин Тимберлејк го обајави спотот за песната Mirrors, вториот сингл од неговиот трет студиски албум The20/20 Experience.

Се работи за романтичен спот на песната „Mirrors“, за кој многумина мислат дека е посветена на неговиот животна сопатничка Џесика Бил. Но, сепак Џастин овој спот го посветил на неговите покојни баба и дедо, а а во истиот е опишана нивната љубовна приказна од младоста до староста.

Тие биле во брак 63 години, а дедото кој го инспирирал Џастин за името на неговата модна линија Вилијам Раст, почина минатата година. Поради нивната здравствена состојба, тие не можеле да присуствуваат на венчавката на Џастин, поради што тој бил многу разочаран.
Видеото го режираше Флориа Сигисмонд, а и во него Џастин не пропушти повторно да ни прикаже колку тој добро умее да игра.Џастин Тимберлејк го обајави спотот за песната Mirrors, вториот сингл од неговиот трет студиски албум The20/20 Experie

loading...