Викендов Зоолошката градина во Скопје слави 93. роденден

Скопската Зоолошка градина слави 93. роденден, еве какви активности ќе има преку цел денОваа година Зоолошката градина Скопје го слави својот 93-ти роденден. По тој повод, на 1-ви септември во ЗОО Скопје ќе има голема роденденска забава за сите посетители, но и вредни подароци.
Со почеток од 12:00, ќе се забавуваме со Златно славејче, детската театарска претстава на Неверленд- Волшебникот од ОЗ, а тука ќе бидат и Дизни маскотите.
За најсреќните посетители подготвивме супер подароци- електричен мотор, патување за двајца (плус дете) и едногодишна стипендија по ментална аритметика во Малац генијалац.
Секако, тука се и останатите наши пријатели кои за 1-ви септември подготвија изненадувања за сите посетители.
До роденденот, може сите вие да добиете повеќе шанси за да бидете потенцијален добитник на некој од подароците. Се што треба да направите е при посета во зоолошка, на билетарата да побарате купон, да го пополните и да го ставите во кутијата која се наоѓа на влезот.
Извлекувањето ќе биде во живо, на 1-ви септември во склоп на големата роденденската забава.

 

Loading...