ВИКЕНДОВ ЦЕЛОСЕН ПРЕСВРТ – ни доаѓа дожд, грмежи и засилен ветер

Loading...

Времето за викендот ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и ветер.
Утре ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а температурата особено во северните делови ќе се намали за неколку степени.
Услови за краткотраен пороен дожд ќе има во недела и понеделник.
Потоа во следните денови ќе преовладува стабилно време со нешто пониски дневни температури.

loading...
Loading...