Виктор Валдез прв пик на Арсенал

Loading...

Лондонски Арсенал, ќе се обиде во летниот преоден рок да го договори трансферот на голманот на Барселона, Виктор Валдез.Англиските медиуми пренесуваат дека Арсенал е подготвен за трансферот да издвои 11,5 милиони фунти.Инаку, Валдез на почетокот на годината најави заминување, откако одби да го продолжи договорот со клубот.Единствен проблем за реализација на трансферот би можела да преставува неделната плата на Валдез, тој во Барселона заработува 140.000 евра.Во случај менеџерот на Арсенал Арсен Венгер да не успее да ја заврши работата со Валдез, тогаш клубот ќе се обиде сврти кон голманите на Виган и Ливерпул, Али Ал Хабси односно Пепе Рејна.
МакфаксЛондонски Арсенал, ќе се обиде во летниот преоден рок да го договори трансферот на голманот на Барселона, Виктор

loading...