Виолетов рај – смуди што го чисти телото од лоши бактерии

„Виолетов рај“ е смуди што ќе ви помогне да ја намалите киселоста и да го исчистите телото од лошите бактерии.
Ова смуди од сирови состојки се препорачува да се испие навечер за да има телото доволно време да ги свари.
Комбинацијата на состојки му дава прекрасна арома и вкус на овој рајски напиток со кралска виолетова боја.
За подготовка на овој пијалак најважно е овошјето да е зрело. Ако користите органски намирници нема потреба да ги лупите.
Потребни состојки:
¼ мала црвена зелка
1 мал корен од анасон
200 грама боровинки
1 лимон
Подготовка:
Црвената зелка исечете ја на крупни парчиња и ставете ја во блендер. Коренот од анасон исечете го на четвртини и додадете го на сокот од зелка, а потоа додадете ги и боровинките.
Блендирајте додека не добиете изедначена смеса. Додадете лимон по вкус.
Добро промешајте и испијте го свежо.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.