Вистини и лаги за сексот

Сексот е задоволство за кое не треба да се разговара многу, треба само да се препуштите на страстите и чувствата. Постојат факти за сексот од секојдневниот живот кои со генерации се тема на дискусија. Еве некои вистинити и лажни податоци во врска со тоа.
Пенисот е најдобра “алатка” за да се постигне оргазам кај жените
Лага!
До 81 проценти од оргазмот кај жените е одговорен само оралниот секс. Во некои сексуални позиции жените никогаш не можат да постигнат оргазам без оглед на големината и техниката на “алатката”.
Врвот на сексуалноста кај жените се достигнува во 28-та година, а кај мажите во 18-та година.
Вистина!
Иако постојат исклучоци, жените во доцните дваесетти години повеќе лачат естроген. Додека машкиот хормон тестостерон се зголемува во нивните тинејџерски години.
Мажите, во просек, можат да издржат 10 минути пред оргазам
Лага!
Мажите, во просек, можат да издржат околу 5,4 минути. Се она што е подолго се смета над просекот.
Кафето може да го промени вкусот на спермата
Вистина!
Кафето всушност може да го промени или значително да го подобри вкусот на спермата.
Жените не сакаат порно филмови
Лага!
На жените им е потребно само неколку минути гледање порно филм за да се возбудат, за разлика од мажите.
Сонцето може да го зголеми сексуалниот нагон кај мажите
Вистина!
Само еден час на сонце може да го зголеми сексуалниот нагон кај мажите за 70 отсто.
Мажите мислат на секс секои 7 секунди
Лага!
Мажите, во просек, помислуваат на секс само неколку пати на ден, во зависност од ситуацијата во која се наоѓаат.
Сексот во бракот станува полош
Лага!
Брачните двојки се позадоволни со сексуалниот живот од оние кои не се во врска. Освен што тие имаат слобода, и знаат што ги задоволува, брачните двојки често водат љубов.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Сексот е задоволство за кое не треба да се разговара многу, треба само да се препуштите на страстите и чувствата. Пост

Пронајдете не на следниве мрежи: