Виц: Доаѓање до збор

Разговараат двајца студенти:
– Абе, овој професоров е многу глуп.
– Зошто?
– Па научил 14 јазици, а се оженил со жена која не му дава до збор да дојде.

БОНУС:

Влегува ромка во автобус, купува карта и го прашува возачот:
– Може да замам цвеќе со мене?
– Може.
– Ружо, влагај.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.