Виц: ДОДВОРУВАЊЕ

Loading...

Трпана му вели на Трпе:
– Дали се убави моите очи?
– Да!
– Дали ти се допаѓа мојата коса?
– Да!
– Личат ли моите заби на бисери?
– Да!
– А, дали имам убави нозе?
– Да!
– Ох, мили! Како умееш да се додворуваш!

Чиста вистина

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...