Виц: ДОДВОРУВАЊЕ

Трпана му вели на Трпе:
– Дали се убави моите очи?
– Да!
– Дали ти се допаѓа мојата коса?
– Да!
– Личат ли моите заби на бисери?
– Да!
– А, дали имам убави нозе?
– Да!
– Ох, мили! Како умееш да се додворуваш!

Чиста вистина

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.