Виц: Камионџија и калуѓерка

Loading...

Возел камионџија и паишол на калуѓерка – автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му одговорила:
“Не доаѓа предвид. Се заколнав дека нема да се е**м .”
“А си се заколнала ли дека нема да го правиш тоа од позади?”
“Не” – одговорила по кусо размислување калуѓерката.
“Ете гледаш”- рекол камиопџијата, ја одвел во шумата и завршил работа.
Закопчувајќи ги папталоните, тој се враќа кон камионот и задоволно мрмори:”Ама сме вешти ние шоферите.”
А калуѓерката дофрла:
“А камоли ние, педерите.”

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...