Виц: Летен распуст

Loading...

Учителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст.
Џокица одговара:
– Прво, јас не сум Џокица, јас сум Џорџ.
– Како второ, за распустот бев во Америка и супер си поминав. Цело време се качував на веранда, па се симнував од веранда, па јадев, па пак се качував на веранда, па се симнував, па спиев, па пак се качував на веранда и така цело време.
– Добро, седи. Ајде ти Верице кажи ни како си помина.
Верица одговара:
– Прво, јас не сум Верица, јас сум Веранда.

Виц: Факултетски човек

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...