Виц: Летен распуст

Учителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст.
Џокица одговара:
– Прво, јас не сум Џокица, јас сум Џорџ.
– Како второ, за распустот бев во Америка и супер си поминав. Цело време се качував на веранда, па се симнував од веранда, па јадев, па пак се качував на веранда, па се симнував, па спиев, па пак се качував на веранда и така цело време.
– Добро, седи. Ајде ти Верице кажи ни како си помина.
Верица одговара:
– Прво, јас не сум Верица, јас сум Веранда.

Виц: Факултетски човек

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.