Виц: Мујо и Цеца

Се шета Мујо по улица и ја сретнува Цеца.
Целиот редосен и вели:
“Цецо, жити мајка, сега ќе пројдам со девојка ми, па ако не ти е тешко те молам да ме поздравиш колку да испаднам фраерска фаца”.
– “Нема проблем” – му рекла Цеца.
По некоја минута доаѓа Мујо со девојката, кога Цеца го поздравува:
– “Кај си бе Мујо, што правиш”?
– “Цецо, ај иди у курац веќе! Ти реков, имам девојка”!

Виц: ДОДВОРУВАЊЕ

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.