Виц: Нарачавте будење

Loading...

Човек кој престојува во хотел во Црна Гора порачал будење во 7,30.
Сабајле ѕвони телефонот и слуша:
– Ало, господине. Вие ли порачавте будење во седум и пол.
– Да.
– Па станувајте, што чекате. Единаесет и пол е веќе.

Виц: Потрефување

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...