Виц: Факултетски човек

Млад човек е примен на работа во голем супермаркет и првиот ден го пречекува менаџерот, го поздравува срдечно и му вели:
– Твојата прва задача денес ќе биде да го избришеш подот.
– Ама јас сум факултетски образован.
– Оф леле, извини. Дај ми ја метлата, јас ќе ти покажам како.

ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И:

Виц: Потрефување

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.