Виц: Факултетски човек

Loading...

Млад човек е примен на работа во голем супермаркет и првиот ден го пречекува менаџерот, го поздравува срдечно и му вели:
– Твојата прва задача денес ќе биде да го избришеш подот.
– Ама јас сум факултетски образован.
– Оф леле, извини. Дај ми ја метлата, јас ќе ти покажам како.

ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И:

Виц: Потрефување

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...