Ви здосади обично пире од компири? Имаме божествен рецепт за потполно нова димензија на овој омилен прилог

Loading...

Традиционален гарнир на ирскиот colcannon, познатата готвачка Нигела Лосон малку го рафинираше на свој начин, а резултатот е, како што се очекуваше, божествен.
Колканон е всушност пире со кељ и многу путер во кое се додава кратко пржен кромид. За тоа, ви требаат компири со иста големина, и го готвите нелупено на едно парче за да не апсорбира премногу вода.
Гответе го кељот одделно и само треба да го загреете путерот во тава додека не добие боја на лешник. И да, има многу путер и слободно намалете го ако сте шокирани од количината, но имајте на ум дека коканонот не е само јадење што слави компири, туку и се радува на путерот, вели Нигела Лосон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nigella (@nigellalawson)


Потребни состојки:
1-1,25 кг компири
200 гр кељ сецкан на мали парчиња
250 мл млеко
2 лажички сол
4 млади кромид
150 гр путер

loading...