Вкусен детокс пијалок за чистење на организмот

Loading...

Голем дел до нас за време на карантинот се хранат нездраво и не обрнуваат големо внимание на исхраната. Сепак, доаѓа време да се излезе надвор, а пролетта е најубавото годишно време за чистење на нашето тело.
Исчистете го вашиот организам со пијалок кој има одличен вкус. Комбинацијата на морков и ананас нуди одлични бенефити за вашето здравје.
Потребни состојки:
2 поголеми моркови
1 зелено јаболко
½ шолја исецкан ананас
1 мало парче исецкан ѓумбир
Измешајте ги сите состојки, ставете ги во блендер и блендирајте додека не се соединат. Уживајте во брзиот пијалок кој нуди низа здравствени бенефити за вашето здравје.

loading...