Вкусен лава колач со карамела

Потребни состојки:
за 4 лица
3 јајца
60 г шеќер
170 г темно чоколадо
110 г путер
5 г ванилин екстракт
30 г брашно
1 г сол
Прелив од карамела
100 г шеќер
30 мл вода
60 г слатка павлака
3 г екстракт од ванила
15 г путер
3 г сол
Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.