Вкусен ручек на брзина: Пилешко со јогурт

Loading...

Пилешко во сос од јогурт, вкусно и едноставно за подготовка.
СОСТОЈКИ:
400 гр пилешко бело месо
1 главица кромид
1 лажица густин
1 чаша јогурт
маслиново масло
сол
бибер


НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Кромидот ситно исечкајте го и пропржете на загреано маслиново масло. Пилешкото исечкајте го на коцки, додајте кромид, посолете и побиберете и поклопено со повремено мешање динстајте на слаб оган.

loading...