Вкусни крокети со карфиол кои ќе ги спремате секој ден

Состојки:
1 карфиол
половина чаша вода
1 јајце
чаша леб
1 чаша брашно
една лажичка црн пипер
лажичка мелен црвен пипер
магдонос
сол
масло
Подготовка:
Неопходно е претходно да се свари карфиолот. Кога ќе обари, добро испасирајте го.
Време е да додадете вода, јајце, брашно, презла и сите зачини кои се наведени, бибер, мелен пипер, сол и магдонос.
Потоа од нив направете крокети и пржете ги додека не поруменат.

Пронајдете не на следниве мрежи: