Вкусно смуди со кафе и таан

Loading...

Кој рече дека не можете да појадувате десерт? Микс од кафе, таан, банана и авокадо – ова смуди е навистина вкусен почеток на денот.
Вкусно смуди со кафе и таан
Потребни состојки:
250 милилитри овесно млеко
125 милилитри разладено кафе
2 лажици таан
половина зрело авокадо
200 гр замрзнати парчиња банана
1 лажица какао
⅛ лажичка цимет
1 лажичка јаворов сируп или мед по вкус
Начин на подготовка:
Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не се комбинирајте. Вашето смуди е готово! Добар апетит!

loading...