Влошена е состојбата на Борис Џонсон, пренесен е на интензивна нега

Loading...

Влошена е состојбата на Борис Џонсон, пренесен на интензивна нега

Дејли Маил пренесува дека состојбата на британскиот премиер се влошила. Истовремено се засилија повиците за тој да ја предаде власта на некој негов од кабинетот, оти не е во состојба да ја води државата. Од неговиот кабинет нагласија дека премиерот е во свесна состојба и дека ова се сепак мерки на предострожност…

55-годишниот премиер во неделата беше примен во болницата „Сент Томас“ во Лондон со „долго присутни симптоми“.

Џонсон побарал од секретарот за надворешни работи, Доминик Рааб, да го замени „таму каде што е потребно“, рече портпаролот. И тој веќе бил на чело на одредени состаноци денеска.

ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И:

Франција со нови 833 жртви од КОРОНАВИРУСОТ

Германија планира да го укине карантинот на 19 април

МАЈКА И СИН ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО СТАН ВЕЛЕС

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...