ВНИМАВАЈТЕ: Доколку вечерва сте зад воланот еве каде има густа магла и намалена видливост

Loading...

Намалена видливост до 50 метри поради појава на магла попладнево има од селото Шипковица до Попова Шапка.
Како што соопшти ЈП „Македонијапат“, сообраќајот на патиштата се одвива тековно по наместа влажни коловози.
Апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

loading...
Loading...