Внуката на Ана Бекута која ја споредуваат со Кајли Џенер стана дел од „Ѕвездите на Гранд“

Познатата српска пејачка на народна музика, Ана Бекута, ги воодушеви своите обожаватели објавувајќи фотографија на Инстаграм со нејзината внука Соња и предизвика лавина коментари на социјалната мрежа.
За внуката на Ана се вели дека е опуштена и сака камери. Поради оваа причина, Ана ја покани да биде член на нејзиниот тим што ги подготвува натпреварувачите на „Ѕвездите на Гранд“, чиј ментор е таа.

Имено, Соња со години се занимава со шминка, честопати ја разубавува и нејзината позната баба, и ова е можност да се дадат неколку корисни совети за облекување на девојчињата кои се натпреваруваат.
Потсетување, фолк-sвездата Ана Бекута во повеќе наврати истакна дека е горда на нејзината внука Соња Полиќ коа има 19 години.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.