Внуката на Лепа Брена изгледа како авион- ја нема во јавноста, но луѓето кога ќе ја сретнат веднаш и велат дека личи на пејачката

Една од најпознатите фолк пејачки во регионот Лепа Брена од секогаш била мотивација за многу пејачки на нашиот екс југословенски простор, а она што малкумина го знаат е дека има наследничка кога е во прашање убавината.
Имено нејзината внука од сестра Мајда Стојановиќ неверојатно наликува на пејачката.
Мадја во една прилика открила и дека често луѓето и приоѓаат и и говорат дека личи на Лепа Брена не знаејќи дека пејачката и е тетка.
-Јас сум нејзината несудена ќерка, изјавила таа во една прилика за српските медиуми.
Но освен убавината и нејзиниот глас потсетува на Брена

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.