Внукот на Роберт Кенеди, неговиот татко и Дерил Хана уапсени пред Белата куќа

Loading...

Конор Кенеди, внукот на Роберт Боби Кенеди, познат и како поранешен дечко на американската фолк ѕвезда Тејлор Свифт е уапсени пред Белата куќа.Како што пренесуваат американските медиуми, 18 годишниот Конор е уапсен заедно со својот татко Роберт Кенеди Јуниор, актерката Дерил Хана и десетици други демонстранти кои организирале еколошки протест пред Белата куќа.Целата на протестот била да го убедат претседателот Барак Обама да се откаже од одлуката за изградба на нафтовод.Полицијата уапсила 48 демонстранти обвинети за граѓанска непослушност кои одбиле да се разотидат кога им било тоа наредено. По краткото задржување во полициска станица и плаќањето на казна од 100 долари, Конор, неговиот татко и Хана заедно со останатите се пуштени на слобода.Медиумите почнале да пишуваат за Конор минатото лето кога се дознало за неговата врска со пејачката Тејлор Свифт.љубовната идила траела колку и самото лето. Со доаѓањето на есента, Конор се вратил на колеџ, а Тејлор на турнеја.
МакфаксКонор Кенеди, внукот на Роберт Боби Кенеди, познат и како поранешен дечко на американската фолк ѕвезда Тејлор Св

loading...