Водата во шише не е секогаш најздрава: Ова е најдобриот начин да ја прочистите

Признаваме дека гладот некогаш нè тера да јадеме нездрава храна. Доколку сте гладни тогаш ве советуваме добро да размислите за тоа што ќе грицнете помеѓу оброкот.
Кога ќе почувствувате глад помеѓу оброкот, многу е важно да направите вистински избор на намирници и така да избегнете да се здебелите или пак да заболите од некоја болест која ја носи вишокот килограми.
Главната порака на ова видео не е да седнете и наместо едно чоколадо да изедете 850 грама јагоди. На видеото само во количини е прикажан односот на здрава и нездрава храна со истиот број калории.

Идејата е да се укаже на адекватна замена за најчестите грицки кои ги консумираме. Ова видео е информативно и никако не ви предлагаме во еден здив да изедете 850 грама јагоди или 50 грама банани.
Погледнете за што се работи и кои алтернативи ги имате.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.