ВОДА КОЈА НАМАЛУВА КИЛОГРАМИ, ГО ОСВЕЖУВА ТЕЛОТО, ГО ЗАБРЗУВА МЕТАБОЛИЗМОТ

Loading...

Ако навистина не сакате да пиете вода во текот на денот, а знаете дека морате, пробајте го овој рецепт
Нутриционистката Синтија Сас ја измисли Саси Водата за нејзината програма Flat Belli. Факт е дека рецептот ја претвора обичната вода во чудесен еликсир, кој има корисен ефект врз здравјето на луѓето и општото добро.
Со минимално количество калории, оваа вода го подобрува варењето и го забрзува метаболизмот.
Со цел телото да обезбеди течност, едно лице треба да пие 8 чаши вода на ден. На количината на вода што ви треба, исто така, влијае генетскиот состав и физичката активност.
Но, понекогаш тоа не е доволно, бидејќи е потребно да се одржи рамнотежа на вода и сол.
Рецептот на Синтија Сас ќе ви помогне да ги решите сите проблеми.
Водата Саси промовира подобро варење и апсорпција на храната, сето тоа благодарение на најкорисните состојки. Ѓумбирот, краставицата, лимонот и нането ќе го подобрат вашето здравје толку многу што е тешко дури и да се замисли!
Како се прави водата Саси?
Потребно е:
2 литри вода
1 лажичка рендан ѓумбир
1 средна краставица, излупена, исечена на парчиња
1 среден лимон, тенко исечен
12 лисја нане
Подготовка:
Подготовката е крајно едноставна. Само измешајте ги сите состојки во стаклен сад. Пијалокот треба да се стави во фрижидер и да се конзумира во текот на следниот ден. Овој рецепт е редок случај кога е здрав и вкусен. Освежувачки во текот на летните денови.

loading...