Водечки есенски тренд: Здолништето кое ѝ ласка на секоја фигура е повторно актуелно

Loading...

Есента е идеално време за правење на најинтересни стајлинзи, а оваа сезона во фокус ќе бидат плисираните здолништа. Ваквиот тренд стана актуелен уште минатата година, а судејќи по се, ќе доминира и оваа сезона.

 

View this post on Instagram

 

Y’all the weather in Houston has been surprisingly been so amazing these past few days and it makes me so happy! Hope y’all are getting out and enjoying the weather as much as possible 🥰 Happy October!! • Can y’all tell these are pleated pants and not a skirt? It’s one of my favorite items in my closet 😍 • I linked similar options in my bio as always! 🥰🥰 • 📸: @nirmibee • • #green #bodysuit #pleatedskirt #pleatedpants #blouse #heels #louboutin #pointytoe #zara #pinklilly #ltk #ltkfashion #ltkunder100 #blogger #bloggers #bloggerstyle #outfitinspo #inspooutfit #ootd #ootdfashion #ootdfall #fallfashion #styleinspo #houstonblogger #houston #htx #desi #desiblogger #falltransition

A post shared by Fatima Hassan (@fatimahassannn) on


Најдобрата работа кај овој модел на здолниште е тоа што ѝ ласка на секоја фигура и може да се носи на многу начини, а успешно ги сокрива вишокот килограми на стомакот и колковите.
Може да се носи во комбинација со патики или рамни чизми и џемпер, но и во комбинација со високи потпетици, за посвечени прилики. Многу лесно се прилагодува за секоја пригода, па така во него можете да се појавите на деловен состанок, но и на вечера. Со правилниот избор на обувки и акцесоари, ова здолниште се прилагодува на апсолутно секој настан.

 

View this post on Instagram

 

#moodoftheday 💜

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on


Оваа есен во тренд ќе бидат сите бои и дезени на плисирани здолништа, а кога не знаете што да облечете, одлучете се токму за ова парче и со сигурност ќе ги привлечете сите погледи.

loading...