Воена парада, Белград 1985 (видео)

Loading...

Воена парада, Белград 1985
Да се потсетиме како тоа некогаш изгледаше. Бевме дел од држава на која Грција не смееше да и ја спомене Македонија. Нити да зуцне. Па се осамостоивме и ете нашиве што направија 30 години… Ништо! Не се сложувате? 

Vojna parada, Beograd 1985.

DA SE NAJEZIS !!!!!!!! Gledajte samo sve te vojnike JUGOSLAVENSKE NARODNE ARMIJE kako 1985.g. disciplinirano marsiraju Beogradom! Gledajte samo sve te tenkove, avijaciju, topove… Sve u nepunih 6 minuta! Gledajte i zalite sta smo unistili !!! Jel bio netko od vas prisutan ovdje ?

Gepostet von Jugoslovenska Narodna Armija am Sonntag, 5. November 2017

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...