Возачот на Порше во Мадрид заврши под друго паркирано Порше

Возачка на Порше во Мадрид со толкава сила удрила во друго паркирано Порше што завршила врз другиот автомобил и ги турнала двете низ ѕид од градината.

Возачот на Порше во Мадрид заврши под друго паркирано Порше

45-годишна возачка на воланот на порше со голема моќност денеска, сабота, 20 август, некако успеала да удри во друго Порше паркирано пред дом во Мадрид и истото завршила над нејзиното возило.

Според портпаролот на заедницата за итни случаи 112 во Мадрид, во инцидентот што се случил околу 13:08 часот, возачот удрил во паркираниот автомобил со таква сила што двете возила поминале низ ѕидот во градината на една куќа на Calle Henares de Caceres de Alcala во главниот град на Шпанија.

Возачот кој го предизвикал инцидентот бил префрлен во болницата Алкала де Хенарес со Summa 112. Таа, наводно, била третирана од напад на анксиозност. Од општинската полиција е започната истрага за утврдување на околностите кои довеле до инцидентот.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.