Вознемирувачко видео: Каде замина човечноста?

Loading...
Во сообраќајна несреќа на магистралниот пат Мостар-Јабланица кај местото Грабовиц вчера загина маж. Несреќата се случила кога возачот на автомобилот удрил во автобус и загинал на лице место.
Зад автомобилот на сега трагично загинатиот човек возел друг автомобил, со неколку луѓе во него, кои ја снимиле целата сообраќајна несреќа.
Она што, со право, предизвика бура реакции на друштвените мрежи се коментарите кои се слушаат на снимката, а се однесуваат на несреќата. Авторот на снимката, цело време коментира, а откако сообраќајката се случува, упатува неколку непримерни коментари на сметка на возачот, па дури и се смее. Луѓе што ни се случува, пред очи трагично ти починува човек, а ти се смееш. Каде замина човечноста?

 

 

loading...