Возот кој станал хотел: Необична атракција на брегот на океанот

Loading...

Стариот воз паркиран на плажата Сантос на пристаништето на градот Мозел Беј во Западен Кејп во Јужна Африка, бил претворен во хотел.
Наречен е “Сантос Експрес Воз Ложа” или едноставно “Воз”, а се наоѓа на неколку напуштени шини на околу 30 метри од океанот.

 

View this post on Instagram

 

#hoteltrain #penaareia #beachfront #experiences #mosselbai #southafrica #ZA #gardenroute #hotels #viagens #santosbeach #goodvibes #ocean

A post shared by Sebastián Baldunciel (@ceo_premium_magazine) on


Возот-хотел има седум вагони, од кои четири се идентични со спални соби, кои делат два тоалета и туш. Петтиот вагон е претворен во 16-креветна соба.


Последните два вагони се претворени во два многу пространи апартмани.
Покрај тоа, тука има и ресторан кој служи добар избор на традиционални јужноафрикански јадења.
Ако барате некое посебно, романтично место, ви го предложуваме овој воз.

loading...
Loading...