Воз удрил во мигрант во близина на Романовце

Вчера околу 07.20 часот во СВР Куманово е пријавено дека околу 07.20 часот на пругата во близина на Железничка станица Романовце, патнички воз кој сообраќал на релација Скопје-Табановце, удрил во едно лице мигрант, кое се движело со уште три лица- мигранти по и покрај пругата.

Воз удрил во мигрант во близина на Романовце

Како што информираат од МВР, возот застанал на местото на незгодата, но мигрантите избегале.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.