Волфсбург против Баерн во германскиот Куп

Волфсбург-Баерн Минхен и Штутгарт-Фрајбург ќе се сретнат во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Германија.

Натпреварите по кои ќе бидат познати финалистите ќе се одиграат на 16. и 17.април, додека финалето е закажано за 1.јуни на Олимпискиот стадион во Берлин. Извесно е дека Купот ќе добие нов победник, откако бранителот на трофејот, Борусија Дортмунд, беше елиминиран во четвртфиналето од екипата на Баерн Минхен, која е најголем фаворит за освојување на пехарот.
Макфакс
Волфсбург-Баерн Минхен и Штутгарт-Фрајбург ќе се сретнат во полуфиналето на фудбалскиот Куп на

Пронајдете не на следниве мрежи: