ВОНРЕДНА ВЕСТ: Падна владата на Кирил Петков, дали МАКЕДОНСКОТО ПРАШАЊЕ му пресуди??

Против владиниот кабинет гласаа 124 пратеници од ГЕРБ, ДПС, Преродба и доскорешниот владин партнер „Има таков народ“ на Слави Трифонов.

По долги превирања, а веројатно и за „македонското прашање„:

Бугарската влада на премиерот Кирил Петков падна. Гласањето за недоверба беше успешно.
Падна владата на Кирил Петков, дали МАКЕДОНСКОТО ПРАШАЊЕ му пресуди??

„Овие две коалиции – корупцијата и надворешните влијанија се споија во едно и станаа коалиција зад сцената“.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.