Вонредна вест: Притворен е Сашо Мијалков

Loading...

Вонредна вест: Притворен е Само Мијалков. Пред десетина минути е земен од пред Мериот хотел. Непроверено е сеуште но се слуша голема галама. Како што дознаваме од полициски извори се сомневале дека и Сашо се подготвува за бегство.
Со лисици на рацете е однесен кон истражниот затвор во Шутка… Определен му е по барање на СЈО 30 дневен притвор… Притворот на Мијалков е одобрен од судот неколку часа откако осудениот експремиер Никола Груевски се пофали на Фејсбук дека добил политички азил во Унгарија откако минатиот викенд избега од земјава преку Албанија и побара дипломатска помош од Унгарија. Наскоро со повеќе информации. Останете со нас.

Информацијата за притворање ја потврди претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...