ВОЈНА ВО ЖИВО: Новинар на Би-Би-Си известуваше од Киев, кога уследи ракетен напад!

Утринскиот напад на Киев ги изненади сите, вклучително и новинарските екипи кои редовно учествуваа во живо во утринските вести.

Таков беше британскиот тим на BBC World News кој утрово имаше директен пренос на вестите од Киев, во моментот кога се случи нападот.

Новинарот немаше друг избор освен да се сокрие, а програмата во живо беше прекината.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.