Во Арачиново го тепале градоначалникот. Пријавил во полиција. Дали се работи за проблемите со струјата?

Од МВР велат дека според пријавата Ибраими, бил нападнат од повеќе лица.

Во меѓувреме замреа информациите за крадењето на струјата во таа општина…

Во Арачиново го тепале градоначалникот. Пријавил во полиција. Дали се работи за проблемите со струјата?

„На 13.09.2022 година во 09:46 часот во СВР-Скопје, градоначалникот на Општина Арачиново пријавил дека бил физички нападнат од повеќе лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.