Во Ваксинце се откриени 51 емигрант кои се влезени во земјата нелегално

Loading...

Во Ваксинце се откриени 51 емигрант кои се влезени во земјата нелегално

На 14.06.2020 во с.Ваксинце, кумановско, од полициски службеници бил извршен претрес во домот на Т.Ќ.(59), при што биле пронајдени 51 мигрант, од кои 38 од Пакистан и 13 од Авганистан, меѓу кои имало и шест малолетни лица. Известен Јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...